piątek, 12 września 2014

Naprawa i serwis piecy elektrycznych, gastronomicznych (konwekcyjno-parowych) w Warszawie i okolicach.

Naprawa i serwis piecy elektrycznych, gastronomicznych (konwekcyjno-parowych) w Warszawie i okolicach.Naprawa i serwis  piecy elektrycznych, gastronomicznych (konwekcyjnych,parowych,konwekcyjno- parowych,indukcyjnych,piekarników) w Warszawie i okolicach. tel.783904049
Naprawa i serwis piecy elektrycznych, gastronomicznych (konwekcyjnych,parowych,konwekcyjno- parowych,indukcyjnych,piekarników) w Warszawie i okolicach.

piec konwekcyjny : Budowa tekiego pieca nie jest zbyt skomplikowana.Taki piecy przeważnie zbudowany jest z komory wyposażonej w termoobieg oraz system grzewczy ,a drugą zaletą tego pieca jest jego układ nawilżający, dbający o odpowiednią wilgotność potraw.Oczywiście standardem takiego urządzenia są sondy i układ sterowniczy służący do kontroli pracy pieca.

piec konwekcyjno-parowy : Tego rodzaju piec jest rozwinięciem pieca konwekcyjnego do którego dodano funkcję naparowywania komory.Główną zasadą  działania takiego urządzenia jest gorące powietrze które jest przetłaczane przez komorę pieca, wymuszając ruch poziomy, następnie powietrze przetłaczane jest przez filtry oczyszczające je z drobinek tłuszczu i ponownie trafiają do wentylatorów.kolejną zaletą takiego systemu jest pozioma cyrkulacja powietrza,ktora skraca czas obróbki  żywnosci,oraz nadmimenemu wysuszenia potrawy  i odtłuszczanie gwarantujące nieprzenikanie zapachów (głównie przez tłuszcze) oraz równomierną temperaturę w komorze.Możliwoscią tego urządzenia jest nie tylko gotowanie i pieczenie ale także regeneracja pożywienia i jest o wiele bardziej enerooszczedna od klasyczego pieca konwekcyjnego.

piekarnik : Konstrukcja piekarnika gastronomicznego jest bardzo prosta,posiada o wiele mniej funkcji niż piece konwekcyjne i konwekcyjno-parowe.Standardem tego urządzenia jest system grzewczy składający sie z kompletu grzałek znajdujących sie przeważnie na dole i po bokach komory (podobnie jak w piecach wielofunkcyjnych) 

podsumowanie : kazdy rodzaj pieca gastronomicznego  czy to konwekcyjny,konwekcyjno-parowy,piekarnik wymagane jest przyłącze prądu jednofazowego 230, trójfazowego 400V (siła),odprowadzenie ścieku na wysokości podstawy pieca, przyłącze wody,okap odprowadzający opary.Gdy urzadzenie ulegnie awari , nie nalezy naprawiać  sprzętu  gastronomicznego samemu tylko zaopatrzyć się w usługę elektryczną u fachowca takiego jak ja (elektryk z 20 letnim stażem).pozdrawiam i zapraszam Lucjan Dobosz tel.783904049.

5 komentarzy:

 1. Dzieki za namiary do Was - bede dzwonił

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za info! świetna robota, gdybyście potrzebowali dobrych narzędzi polecam świetny sklep https://dlaelektrykow.pl ! Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z tym, że wiedza jest super. Oby więcej takich wpisów! Czy na Twoim blogu pojawią się też np. eksperymenty? Sprzęt elektryczny jest obecnie stosunkowo łatwo dostępny. Po prostu klinij i już jesteś w stanie kupić je ze sklepu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakby nie było taki piec to także urządzenie elektryczne, które korzysta z instalacji elektrycznej. Dlatego warto blisko takiego urządzenia można zamontować włącznik https://interblue.pl/wylaczniki-i-wlaczniki,c,62 który pozwoli nam na szybkie np. zapalenie światła.

  OdpowiedzUsuń